Časté otázky o  NATURIGIN

V barvách NATURIGIN není obsažena henna. Věříme, že skutečná krása je v harmonii se všemi aspekty života a je přínosm nejen pro jednotlivce, ale rovněž pro životní prostředí.

“Resorcinol” a  “2-Methylresorcinol” v NATURIGIN barvách:
1) “Resorcinol” a “2-Methylresorcinol” nejsou stejné ingredience (více informací například na ewg.org).

2) Pokud v NATURIGIN mluvíme o “Resorcinolu”, je to skutečně tato ingredience a nikoliv například  “2-Methylresorcinol”.

3) Žádná z NATURIGIN barev neobsahuje “Resorcinol”,  a tuto skutečnost uvádíme na různých místech.

4) NATURIGIN barvy mohou obsahovat například “2-Methylresorcinol” a tuto skutečnost rovněž uvádíme na různých místech.

Proč ne resorcinol

Resorcinol se obecně používá pro vytvoření zelených odlesků. Obvykle používaný resorcinol představuje levnou ingredienci v barvách na vlasy, která oxiduje s peroxidem a vytváří permanentní barevný efekt. Zatímco 2-Methylresorcinol může být využíván jako vysoce efektivní a velmi bezpečná ingredience a náhrada místo resorcinolu, ale není tomu tak, protože  je dražší a náročnější na získání.

NATURIGIN barvy neobsahují nejčastěji používaný resorcinol, protože tato ingreidence má velmi nepříznivé účinky v hlubokých vrstvách pokožky. Pro srovnání netoxická ingredience 2-Methylresorcinol sice v názvu obsahuje resorcinol, nicméně velmi malé množství (méně než 2%).

V žádném případě!
Naše produkty nikdy nebyly a nikdy nebudou testovány na zvířatech. Podporujeme “Cruelty Free” kampaň organizace Human Sociatey International (HSI). Narozdíl od jiných společností NATURIGIN produkty jsou vegetariánské a nikdy nebyly testovány na zvířatech.

Všechny produkty vyrábíme s použitím větrné energie. Dokonce i naše kanceláře v Dánsku využívají větrnou energii!

Recyklované a recyklovatelné materiály, které používáme pro balení našich výrobků jsou ohleduplné k životnímu prostředí.

NATURIGIN splňuje přísná kritéria certifikátu 360 BIOCERT.

NATURIGIN jsou ohleduplné nejen ke zdraví klientů, ale také k živtonímu prostředí. Tím, že jsme zredukovali zbytečné chemikálie v produktech a také tím, že používáme recyklované a recyklovatelné materiály snižujeme riziko pro životní prostředí a uhlíkovou stopu.

Nepoužíváme následující ingredience!

  • Propylene Glycol způsobuje podráždění kůže, poškozuje játra a ledviny.
  • Sodium Lauryl / Laurel Sulfate (SLS) dráždí a je karcinogenní.
  • Sodium Laureth Sulfate (SLES) je karcinogenní, dráždí pokožku a může způsobovat vypadávání vlasů.
  • Diethanolamine (DEA) je karcinogenní a způsobuje podráždění.
  • Methyl, Propyl, Butyl and Ethyl Parabens vyvolává alergie a způsobuje hormonální nerovnováhu.

NATURIGIN používá pouze ingredience s prokazatelně pozitivním vlivem pro zdraví a pokožku. Jakékoliv pochybné nebo nespolehlivé ingredience byly odstraněny a nahrazeny s nejkvalitnějšími přírodními a bio rostlinnými a alternativami.

NATURIGIN barvy byly testovány zákazníky a odborníky v oboru a výsledky byly úžasné. NATURIGIN výborně kryje jak přírodní, tak barvené vlasy, intenzívní barevné pigmenty 100% kryjí rovněž šedé vlasy. Tyto jedinečné výsledky jsou dosaženy unikátním barvícím systémem.

NATURIGIN barvící systém využívá profesionální ingredience, díky kterým dosahuje skvělé výsledky bez použití škodlivých složek. Produkty obsahují maximum jemných a šetrných složek, aniž by ovlivnily kvalitu a výsledky barvení. NATURIGIN se stále snaží vyrábět šetrnější barvy šetrné ke klietnům i životnímu prostředí!

Go to Top