Náš NATURIGIN příběh

V roce 2004 jsem založila NATURIGIN společně s mým mužem Stigem s cílem nabídnout i dalším lidem zdravější způsob života a toto je náš příběh. Naše rodinná firma stojí na vysoké kvalitě produktů a inovacích, které zašťiťuje právě Stig, zatímco já pečuji o faktickou stránku vývoje produktů – tedy především certifikace, jejichž podmínky pomáhám neustále posouvat směrem k co nejčistším produktům. Tato kombinace je důvodem, proč je NATURIGIN vnímán jako značka určující trendy v přírodní kosmetice a péči o krásu.

Překračovat očekávání

Zákazníci nakupující kosmetické produkty jsou v Dánsku i v Evropě chráněni poměrně přísnými regulacemi ohledně složení výrobků a jejich vlivu na zdraví. Přestože pracujeme s celosvětově nejnáročnějšími standardy na kvalitu přírodní kosmetiky, máme vyšší požadavky na ochranu zákazníků, kteří naše produkty kupují. Snažíme se tak neustále posouvat hranice v ochraně zdraví, ale i v ochraně životního prostředí.

Bod zlomu

V 80. letech byla naše rodina konfrontována s těžkým onemocněním, které nás donutilo přehodnotit dosavadní způsob života. Diagnostikovali mi rakovinu prsu. Po operaci a ozařování jsem se naštěstí zotavila a přežila. Byl to pro mě zásadní bod zlomu – rakovina nevznikla díky genetické dispozici, ale mohlo k ní přispět používání nezdravých a toxických produktů. To byl důvod, proč jsem společně se svou rodinou významně změnila životní styl, jehož součástí je i minimální kontakt s nezdravým jídlem, chemikáliemi a znečištěním.

Čas na změnu

Dva roky po uzdravení z rakoviny jsem otěhotněla s naším prvním dítětem, což byl další silný impuls přehodnotit používání kosmetických přípravků, které mohly mít vliv i na dítě. Jelikož v té době nebylo jednoduché nalézt kosmetiku, která by splňovala mé představy, rozhodla jsem se založit NATURIGIN.

Dnes, já a Stig, máme čtyři děti. Jeden kluk a tři holky – z nich dokonce jedny dvojčata.

NATURIGIN

NATURIGIN byl založen v Dánsku a naším posláním je měnit svět tím, že pomůžeme změnit svět kosmetikého průmyslu. NATURIGIN umožňuje zvolit si zdravější životní styl a neobávat se při barvení vlasů chemikálií jako jsou amoniak, resorcinol, parabeny. Naše produkty totiž obsahují bio extrakty a přírodní oleje. NATURIGIN tak představuje vynikající kvalitu mezi kosmetickými produkty s vysokým podílem bio certifikovaných a přírodních ingrediencí.

Mette Lykkegaard, zakladatelka –